Czym są scrubsy medyczne? Czyli kilka słów o profesjonalnej odzieży medycznej | Noshi - Odzież Medyczna
obraz programu ładującego
Darmowa dostawa już od 399 zł!

Czym są scrubsy medyczne? Czyli kilka słów o profesjonalnej odzieży medycznej

Scrubsy medyczne to nic innego, jak profesjonalna odzież medyczna. Warto jednak zauważyć, że dziś noszona jest nie tylko przez pracowników służby zdrowia i z branży beauty, ale również innych rozmaitych zawodów. Sprawdź więc, czym dokładnie są scrubsy medyczne, co je wyróżnia i czemu są idealne dla medyków i nie tylko!

Scrubs — co to znaczy?

Słowo scrubs pochodzi z języka angielskiego i wywodzi się od scrub — szorować. Określeniem scrubs pierwotnie opisywano bowiem stroje noszone przez chirurgów podczas operacji. Przed wejściem na salę operacyjną poddają się oni procedurze sterylizacji (ang. scrubbing in), czego elementem jest m.in. dokładne szorowanie dłoni, ale też założenie wyjałowionych, higienicznych strojów.

Inni pracownicy zawodów medycznych szybko dostrzegli zalety scrubsów. To stroje bardzo wygodne, łatwe do utrzymania w czystości, a przy tym estetyczne.

Profesjonalna odzież medyczna nie tylko zapewnia komfort pracy, ale pomaga też budować pozytywny wizerunek w oczach pacjentów i klientów.

Co wyróżnia scrubsy medyczne?

Scrubsy medyczne tworzone są z myślą o wygodzie, higienie i doskonałym wyglądzie. Jest to odzież robocza, która ma zapewniać komfortowe warunki działania przez cały dzień.

Po pierwsze więc scrubsy medyczne są wyjątkowo wygodne. Szyje się je z elastycznych, miękkich i bardzo przyjemnych w dotyku materiałów. Nieco luźniejsze kroje i właściwie wykonane szwy zapewniają pełną swobodę ruchów bez uciskania i otarć.

Niezwykle istotna jest także kwestia higieny. Scrubsy medyczne wykonane są więc z materiałów przewiewnych i oddychających. Zapewniają doskonałą wentylację i świetne odprowadzenie wilgoci. To pozwala noszącym zachować świeżość przez cały dzień, nawet przy intensywnej pracy i długich dyżurach.

Pracownicy medyczni często narażeni są też na kontakt z różnymi patogenami, płynami ustrojowymi i innymi potencjalnie groźnymi zanieczyszczeniami. Scrubsy medyczne powinny więc być łatwe do utrzymania w czystości.

Rzeczywiście, dobre stroje tego rodzaju wykonuje się z materiałów hydrofobowych, które nie chłoną wilgoci. Na scrubsach nie zostają więc mokre plamy, a ewentualne zanieczyszczenia są łatwe do wyczyszczenia. Stroje te można też prać w bardzo wysokich temperaturach, co pozwala na ich sterylizację i pozbycie się groźnych zarazków.

Nowoczesne scrubsy medyczne zapewniają nie tylko wygodę i higienę pracy. Są też bardzo estetyczne, a nawet modne. Odpowiednie kroje pozwalają podkreślić sylwetkę, zapewniając jednocześnie luz i swobodę ruchów.

Estetyczne wykonanie i modny krój to nie tylko kwestia wygody czy dobrego samopoczucia osób noszących scrubsy medyczne. Doskonale przecież wiadomo, że wygląd wpływa na wizerunek. Odpowiedni strój zapewnia zatem właściwą prezencję i wzbudza zaufanie.

Dobrze dobrane scrubsy medyczne mogą więc stać się elementem identyfikacji wizualnej marki. Stroje w odpowiednich, “firmowych” kolorach i wzorach pomagają budować spójny i profesjonalny wizerunek całej placówki.

Scrubs — odzież medyczna nie tylko dla lekarzy

Nowoczesne scrubsy to odzież medyczna przeznaczona nie tylko dla lekarzy. Chętnie korzystają z niej również inni pracownicy medyczni — pielęgniarki, ratownicy, farmaceuci, fizjoterapeuci itp.

Wygodne, łatwe do utrzymania w czystości i wzbudzające zaufanie scrubsy medyczne coraz częściej wybierają też masażyści, dietetycy, higienistki, terapeuci zajęciowi, czy technicy. Takie stroje dają im bowiem wygodę i swobodę działania, a jednocześnie pozwalają zachować profesjonalny wygląd.

Z tych samych powodów scrubsy medyczne trafiają do branży beauty. Zyskują popularność wśród kosmetyczek, pracowników saun, SPA, a nawet fryzjerów. Pozwalają bowiem zadbać o higienę i budują profesjonalny wizerunek, budząc skojarzenia ze specjalistami.

Odpowiednio dobrane scrubsy medyczne sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda, higiena i dobra prezencja.

1 odpowiedź na "Czym są scrubsy medyczne? Czyli kilka słów o profesjonalnej odzieży medycznej"

  • Świetny artykuł. Byłem zachwycony, że trafiłem na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Po prostu super artykuł. Będę rekomendował to miejsce i często tu zaglądał, aby poczytać nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *