Odzież medyczna dla fizjoterapeutów | Noshi - Odzież Medyczna
obraz programu ładującego
Darmowa dostawa już od 399 zł!

Odzież medyczna dla fizjoterapeutów

To właśnie oni są specjalistami, do których chodzi się z nieznośnym bólem pleców  – fizjoterapeuci. Przyjmują pacjentów w szpitalach, przychodniach, ośrodkach publicznych i prywatnych, często jeżdżą na wizyty domowe: jesteśmy pewni, że niejeden z nich sam chętnie poddałby się zabiegom rozluźnienia mięśni. Noshi nie oferuje zabiegów, ale może zaproponować komfortową odzież medyczną dla fizjoterapeutów, która na pewno podniesie jakość pracy (a już bez wątpienia poprawi samopoczucie) specjalistów.

Komfort pracy fizjoterapeuty

Ubranie fizjoterapeuty powinno być przede wszystkim wygodne. Wbrew pozorom ich praca jest ciężka i wymaga wysiłku fizycznego. Komfort pracy fizjoterapeuty na pewno poprawi odzież przewiewna i oddychająca, doskonale odprowadzająca wilgoć: taka, która sprawdzi się w każdych warunkach termicznych. Nie w każdym gabinecie jest klimatyzacja; klimatyzacja w mieszkaniach też nie jest jeszcze standardem, a przecież wizyty domowe to ważna część pracy fizjoterapeuty.

Domyślamy się, że różnego rodzaju odzież sportowa spełnia przynajmniej część powyższych warunków. Warto jednak mieć na uwadze to, że odzież medyczna wyróżnia się cechami, które docenią wszystkie osoby pracujące w zawodach medycznych. Bardzo ważne jest to, że ubrania Noshi nie gniotą się, są odporne na pranie w wysokich temperaturach – co ma niebagatelne znaczenie, łatwiej bowiem spełnić wymogi higieny i bezpieczeństwa pracy – nie kurczą się ani nie rozciągają, nie tracą fasonu.

Z jakiego materiału powinien być wykonany strój fizjoterapeuty?

Warto przyjrzeć się bliżej tej bardzo ważnej kwestii. Na jakość i funkcjonalność medycznej odzieży dla fizjoterapeutów wpływa przede wszystkim to, z jakiego materiału została ona wykonana. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszy strój dla osób pracujących w ochronie zdrowia to ten, w którego składzie materiałowym znajdują się zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. Bawełniany strój dla fizjoterapeuty to nie jest najlepszy wybór: naturalna tkanina jest mało elastyczna, łatwo się gniecie i pochłania wilgoć, zamiast ją odprowadzać. Kilkugodzinna praca w uniformie z czystej bawełny nie ma nic wspólnego z komfortem.

Skład materiałowy naszych bluz medycznych damskich i męskich oraz spodni dla fizjoterapeutów to poliester, wiskoza i spandex. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest przyjemna w dotyku, odporna na mechacenie i wytrzymała. Dodatkowo odzież Noshi jest rozciągliwa w czterech kierunkach, dzięki czemu ubrania nie krępują ruchów i idealnie dopasowują się do sylwetki.

Must have dla fizjoterapeutów: scrubs

Czym są scrubsy medyczne i dlaczego to świetny wybór dla fizjoterapeutów? To komplety odzieży stworzone z myślą o medykach. Cechuje je luźny krój, jednak nie należy obawiać się, że będą zbyt obszerne: należy wybrać odpowiedni rozmiar, mając na uwadze to, że scrubs nie leżą „blisko ciała”. Scrubs składają się najczęściej ze spodni medycznych i tuniki lub bluzy z charakterystycznym dekoltem V. Są lubiane przez personel medyczny ze względu na wygodny fason i funkcjonalność.

Cieszą się także uznaniem fizjoterapeutek jako kobiet pracujących w ciągłym ruchu. Strój kobiet zajmujących się terapią manualną nie powinien odsłaniać zbyt dużej powierzchni ciała: podczas wykonywanych zabiegów łatwo przyjąć pozycję, w której zbyt duży dekolt lub spódnica medyczna dodatkowo odsłonią niekoniecznie tyle, ile specjalistka chciałaby pokazać. Dużo lepiej, dla własnego dobrego samopoczucia, zaopatrzyć się w damskie spodnie medyczne i bluzę.

Na szczęście fizjoterapeutki (oraz, naturalnie, fizjoterapeuci) nie muszą rezygnować ze świetnego wyglądu na rzecz profesjonalizmu. Dostępne są scrubs w wielu kolorach do wyboru. Można stworzyć zestaw w jednolitym kolorze lub dopasować do siebie dwa różne. Zakup spodni i górnej części uniformu w kilku różnych kolorach pozwoli niemal każdego dnia wyglądać inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *